Makyaj

Kaşlarla İlgili En Çok Yaşanan 5 Problem ve Çözümü

Kaşlar, yüz ifadesinden tutun da estetik duruşa kadar birçok faktöre etki eden yüzün en önemli parçasıdır. Bu nedenle çok iyi şekillendirilmeleri gerekir. Öyle ki olası yanlış uygulamalar, hayal kırıklıklarına sebebiyet verebiliyor. Kaş şekillendirmesi konusunda alanında uzman kişilerden destek alındığında ise yüz şekli ve altın oranı korumak mümkün olmaktadır. Aynı zamanda doğuştan gelen kaş seyrekliği ve sonradan oluşan şekillendirme sorunları için bazı basit çözümler de bulunuyor. Peki kaşlarla ilgili en çok yaşanan 5 problem ve çözümü nedir? Merak edenler için işte detaylar…

Grileşen Kaş Telleri

İlerleyen yaşa bağlı olarak, kaşlar da zaman içerisinde grileşir. Daha sonra da beyazlaşarak çok can sıkıcı bir hal alır. Söz konusu sorunun ana nedeni melanin eksikliği, sigara kullanımı, genetik etkiler, yetersiz beslenme ya da yanlış makyaj uygulamaları olabilir. Sorunu çözebilmek adına ise kaş fırçasından yardım alınarak grileşen kaç tellerini yukarı doğru tarayabilirsiniz. Bunun yanı sıra kaş makası yardımıyla grileşen kaş telleri köke yakın bir şekilde kesilebilir. Bir sonraki aşamada ise gri kaş sabitleyici kullanarak gri kaş telleri kamufle edilmelidir.

Aşırı Gür Kaşlar

Kadınların en sık yaşadığı kaş problemlerinden biri de aşırı gür ve hızlı uzayan kaşlara sahip olmaktır. Kaşların gereğinden uzun görünmesi aşağı ve yukarı doğru yön değiştirecek ve de kötü görünecektir. Bu sorun genel olarak kaş makasıyla çözüme ulaşabilse de doğru tekniği uygulamak daha önemlidir. İşlem için öncelikle kaşlarınızı kaş tarağı ya da kullanılmayan bir diş fırçasıyla düzgünce yukarı doğru taranmalıdır. Daha sonra kaş çizgisi belirlenir ve daha uzun kalan kaş kılları ince uçlu makasla kısaltılır. En son aşamada ise cımbız yardımıyla fazlalık kaş telleri güzelce temizlenerek işlem sonlandırılır.

Yanlış Alınmış Boşluklu Kaşlar

Kadınların yaşadığı bir diğer kaş problemi ise yanlış alma işlemi nedeniyle boşlukların oluşmasıdır. Öyle ki yanlış alma nedeniyle kaşlarda oluşan boşluk, kaşların kötü görünmesine ve yüz ifadesinin değişmesine sebebiyet verecektir. Sorunu düzeltmek içinse öncelikle kaş rengi belirlenir. Daha sonra kaşa en uygun renkte olan balmumu bazlı kaş kalemi belirlenir. Kaş içindeki boşluklar uygun şekilde doldurulur. Uygulama yaparken kaş telleri gibi kısa ve yumuşak vuruşlar yapmak oldukça önemlidir. İşlem bitiminde boyayı; yumuşatmak ve daha gerçekçi görünmesini sağlamak adına kaş fırçası yardımıyla karıştırın.

Hiç Görünmeyen Seyrek ya da Sarı Kaşlar

Bu sorunu genellikle sarışınlar yaşamaktadır. Söz konusu durum yüz ifadesinin kötü görünmesine sebebiyet verir. Aynı zamanda da bu durum psikolojiyi olumsuz etkiler ve insanları da mutsuz eder. Görünmeyen kaşları çözmek içinse suya dayanıklı ve ciltte kalıcılık sağlayan kaş kalemlerini kullanmanız gerekir. Bir sonraki aşamada ise sert kıllı ve açılı kaş boyama fırçasından yardım alınarak, kaşların yönünü takip ederek kısa ve yumuşak vuruşlarla kaşları boyamak yeterli olacaktır. İşlem bitiminden sonra rengi yumuşatmak ve doğal görünüm elde etmek için temiz bir kaş fırçası kullanmanız şarttır.

Fazla Kesilmiş Kaşlar

Kaş aldırırken en çok yaşanan problemlerden bir diğeri de fazla kesilmiş kaşlardır. Bu durum kaş çizgisinin bozulmasına ve orantısız görünmesine sebebiyet verir. Fazla kesilmiş kaş problemiyle karşılaşmamak içinse kaş aldırırken çok dikkatli davranmanız gerekir. Söz konusu sorunu çözebilmenin yöntemi kaşa uygun renkte yumuşak uçlu bir kaş kaleminden yardım almaktır. Daha sonra kaş üst çizgisi oluşturulur. Kaş çizgisi oluştururken tıpkı kaş telleri gibi boyama işlemini yapın. Olabildiğince yumuşak ve kısa vuruşlar yapmaya da dikkat edin.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu