Makyaj

Makyaj Yapmayı Yeni Öğrenenler İçin 10 Müthiş Tavsiye

Makyaj yapmak kesinlikle bir sanat. Ancak bu sanatı icra edebilmek için profesyonel sanatçı olmanıza gerek yok! Çünkü bazı teknikleri biliyorsanız ortaya mükemmel sonuçlar çıkarabilirsiniz. Makyaj yapmaya yeni mi başladınız? O halde size ilk tavsiyemiz kesinlikle cildinizi çok iyi tanımanız gerektiği olacaktır. Daha sonra nasıl makyaj yapmanız gerektiği konusunda sizlere vereceğimiz teknikleri uygulamanızı tavsiye ederiz. İşte, makyaj yapmayı yeni öğrenenler için 10 müthiş tavsiye!

Cildinizi Baz Kullanarak Hazırlayın

Makyajın ilk ve en önemli adımını cildi makyaja hazırlamak kapsar. Bunun için ihtiyacınız olacak ürün ise kesinlikle kaliteli bir makyaj bazı. Hem cilt tipinize uygun hem de cildinizi besleyecek bir baz kullandığınızda porselen gibi duran bir makyaj için cildiniz hazır hale gelecektir.

Cildinizi Nemlendirin

Kaliteli bir makyaj bazına sahip değilseniz veya makyaj bazı kullanmayı tercih etmiyorsanız o halde iyi bir nemlendiriciye ihtiyacınız olacak. Kullanacağınız nemlendirici kremler hem cildin gün içerisinde gerek duyduğu nemi size sağlayacak hem de cilt için mükemmel bir makyaj yapmanızı olanaklı kılacaktır.

Renk Eşitsizliğini Gidermek İsteyenler CC Krem Kullanmalı

Cildinizde renk eşitsizliği varsa ve çok ağır kapatıcılar kullanmak istemiyorsanız o halde CC kremler oldukça işinize yarayacaktır. Öyle ki makyaj yapmadan önce kullanacağınız CC krem renk dengesini başarılı bir şekilde sağlayacak daha sağlıklı bir cilt görünümü elde etmenizi sağlayacaktır.

Aydınlık Görünüm İçin BB Krem

Daha hafif kapatıcılık özelliğine sahip ürün arıyorsanız o halde BB kremler çok işinize yarayacak. BB krem bilindiği gibi makyaj öncesinde ya da sorunsuz bir cildiniz varsa makyaj esnasında kullanıldığında cildinizin çok daha sağlıklı ve aydınlık görünmesini mümkün kılar. Fakat kaliteli ürün seçmeye özen göstermenizi tavsiye ederiz.

Pürüzsüz Görünüm İçin Kaliteli Fondöten

Pürüzsüz bir cilt görünümüne sahip olmak istiyorsanız kullandığınız fondötenin kaliteli olması gerekir. Kalitesiz ve kötü içeriğe sahip olan birçok fondöten, makyajın gün boyunca topaklanmasına ve kötü görünmesine sebebiyet veriyor. Bu nedenle güvendiğiniz markaların ürünlerini tercih etmelisiniz.

Kusursuz Cilt Görünümü İçin Göz Altı Kapatıcıları

Ten makyajınızı daha güzel ve kusursuz hale getirebilmeniz için göz altı kapatıcıları kullanmanız gerekiyor. Özellikle de göz altı bölgesinde pigmentasyonel değişimler varsa mutlaka kaliteli bir göz altı kapatıcısı edinmelisiniz. Böylece cilt kusurlarınızı kolayca örterek, yüzünüzü de basitçe boyutlandırabileceksiniz.

Doğru Uygulama İçin Makyaj Süngerleri

Ten makyajı yapılırken doğru uygulama yapmak son derece önemli bir husustur. Bunun için muylaka makyaj süngerleri kullanmaya özen göstermelisiniz. Çünkü makyaj süngerleri hem çok pratik bir üründür hem de ten ürünlerini cilde en iyi şekilde yayar.

Yüzünüzü Kontür Malzemeleriyle Boyutlandırın

Kusursuz bir ten makyajından sonra yüzünüzü boyutlandırmak için de bazı adımları izlemeniz gerekir. Elbette ki her kadın çok daha belirgin hatlara sahip olmayı ister. Bunun için kontür malzemeleri çok işinizi görecektir. Fakat ürünü uyguladıktan sonra iyi bir görünüm için dağıtma adımına çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Çekici Yüz Hatları İçin Bronzerlar

Kontür işlemini tamamladıktan sonra makyajınızı tamamlamak için bronzer kullanmanızı tavsiye ederiz. Öyle ki bronzer kullanmak hem yüz hatlarının daha çekici görünmesini sağlıyor hem de orantılı bir makyaj görünümü oluşturuyor.

Yüksek Pigmentasyonlu Far Paleti

Makyaja yeni başlıyorsanız en çok zorlanacağını konu far paleti seçimi olacaktır. Far paleti seçerken dikkat edilmesi gereken birçok kriter vardır. Mesela pigmentasyon kalitesi. Satın aldığınız paletin pigmentasyon seviyesi ne kadar yüksekse makyajınızın da o kadar dikkat çekici olacağını unutmayınız.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu