İyi Yaşam

Sizce Hayatınız Boyunca Toplam Kaç Adım Atıyorsunuz? Karşı Cinse Yürümeyi Kastetmiyoruz! O Rakam Bizi Bile Yormaya Yetti!

yurume sevgimizi spora donusturelim

Güzelliğin Peşinde olarak çoğu zaman hiç düşünmediğimiz hatta aklımıza bile gelmeyen bilgilerle aydınlanmaya ve eğlenmeye devam ediyoruz. Sineklerden, bebeklerden, yıldırımlardan bahsetmiştik. Şimdiyse hiç tahmin etmediğiniz bir konunun araştırmasıyla geldik. Hayatımız boyunca attığımız adımların toplam sayısını duyunca eminiz ki sizlerle şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Konuya geçmeden önce tahminlerinizi almak isteriz. Sizce hayatımız boyunca kaç adım atıyoruz. Gelsin tahminler…

186471 1557182781

Tahminler için yeterli süreyi verdik sevgili okurlar. Sağlıklı ve zinde kalmak adına her gün hareket etmemiz gerektiğini bilmeyen yoktur. Günde attığımız adımların yanı sıra doğumumuzdan ölümümüze dek kaç adım atabilmiş olacağınızı hiç düşünmediniz mi? Bizler sizin için bu bilgiye de ulaştık.

Yaşı ilerleyen ve nefes darlığı gibi rahatsızlıklar çeken kişiler için uzmanların günlük önerdiği adım atma sayısı 4 bin oluyor. Bunun yanı sıra genç ve herhangi bir sağlık sorunu olmayan kişilerin atması gereken adım sayısıysa 8 bin olarak belirlenmiş. Tüm bu istatistikleri topladığımızda bir insan hayatı boyunca tamı tamına 50 milyon adım atıyor. Şaka gibi gelse de değil. Bir insan hayatı boyunca ortalama 50 milyon adım atarak 40.000 km. yol kat etmiş oluyor. Bu istatistiklere baktığımızda bir insan dünya etrafında tam bir tur atacak kadar yürüyor.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu