Makyaj

Hangi Renk Size Daha Çok Yakışıyor? Cilt Alt Tonuna Göre Hangi Renk Makyaj Yapmalısınız?

Cilt tonumuzu eminiz ki hepimiz kolayca tanımlayabiliyoruz. Peki ya cilt alt tonumuz ne renk? Asıl önemli olan bu bunu bilmek aslında! Çünkü makyajdan tutun da kıyafetlerinize kadar güzelliğinize güzellik katacak doğru ürünleri tercih edebilmek için cilt alt tonunuza uygun olan renkler hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Bilindiği gibi cilt alt tonları; sıcak, soğuk ve nötr olmak üzere 3 kısma ayrılır. Sıcak alt tonlara sahip olanların genel olarak turuncu, sarı ve altın renklerini tercih etmesi gerekirken, soğuk alt tonlara sahip olanlar donuk pembe ya da mavi renk tonlarını tercih etmelidir. Nötr cil alt tonuna sahip kişiler ise; kendi ten renklerine yakın olan renkleri kullanmalıdır. Peki hangi renk size daha çok yakışıyor? Cilt alt tonuna göre hangi renk makyaj yapmalısınız? İşte detaylar…

Soğuk Cilt Alt Tonu

Soğuk cilt alt tonuna sahip olanlar için renk alternatifleri çok geniş olacaktır. Özellikle de pembe, yeşil, mor ve pembeye yakın olan kırmızı renkli kıyafetler sizler için ideal bir tercih olacaktır.  Fakat daha sıcak renk tonlarını kullanmak istiyorsanız, çok koyu olmayan gül kırmızısı ya da yakut rengine yakın olan tonlar kurtarıcınız olacak! Makyaj yaparken de yine bu renk tonları sizler için idealdir. Takı rengini ise gümüş ya da pembe altın olarak belirleyebilirsiniz.

Sıcak Cilt Alt Tonu

Sıcak cilt alt tonuna sahip olan kadınlar makyaj yaparken de kıyafet seçerken de soğuk alt tonunun tam zıttı olan renkleri tercih etmelidir. Mesela kahverenginin her tonu size çok yakışacaktır. Bunun yanı sıra hardal sarısı da yüzünüzün güzelliğini ön plana çıkarak olan tonlar arasında yerini alıyor. Aynı zamanda tüm sıcak ve canlı renkler de sizlere çok yakışır! Fakat olabildiğince buz mavisi gibi soğuk renklerden uzak durmaya özen göstermeniz şart! Çünkü bu tonlarda makyaj yaptığınızda kötü bir görüntü oluşturursunuz.

Nötr Cilt Alt Tonu

Nötr cilt alt tonuna sahip olanlar en şanslı kişilerdir. Çünkü bu cilt yapısına sahip kişiler, renk seçmekte özgür olacaklardır. Tabii ki bir renk karmaşası ortaya çıkarmaktan da kesinlikle kaçınmanız gerekiyor. Özellikle de cesur ve canlı renk tonlarını kullanırken kaostan kaçınmanız gerekiyor. Sizler için en ideal olan renkler ise daha sakin ve hafif tonlar olacaktır.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu