Makyaj

Kalıcı Ruj Nedir, Nasıl Çıkarılır? Kalıcı Ruj Çıkarmak İçin 5 Basit Yöntem

İstisnasız her kadının vazgeçilmez makyaj ürünü rengarenk rujlardır. Her zaman çantamızda taşıdığımız, gün içerisinde sürekli yenileme ihtiyacı duyduğumuz rujları, uzun süre boyunca kullanmanın bazı yöntemleri de bulunuyor. Kalıcı rujlar… Peki kalıcı ruj nedir ve nasıl çıkarılır? Kalıcı ruj uygulaması bilindiği gibi, steril mikro iğne yardımıyla organik kalıcı boyaların dudaklara iletilmesiyle gerçekleştirilen işlemlerdir. Uygulama cilt alt tonu ile uyumlu renk pigmentlerinden tercih edildiği takdirde çok daha renkli ve dolgun görünümlü dudaklara sahip olmak da kaçınılmaz olacaktır. Fakat kalıcı ruj işlemi basit olmasına karşın sıkıldığınızda dudaklarınızı eski haline getirmek de bir o kadar zor. Endişelenmeyin! Kalıcı ruj çıkarmak için 7 basit yöntem sizlerle… İşte detaylar…

Dudaklarınızı Silin

Kalıcı ruj uygulamasından sonra dudakta kalan ruju yıkayarak çıkarmak ne yazık ki mümkün olmayacaktır. Hatta tam manasıyla temizlenmeyen ruj, yüz çevresine de bulaşabilecektir. Bu gibi riskli durumlara girmek yerine, ıslak mendil ya da nemli pamuk yardımıyla dudağınızı belirli aralıklarla silerek temizleyebilirsiniz.

Nemlendirmeyi İhmal Etmeyin

Kalıcı rujunuzdan sıkıldıysanız ve etkisinden kurtulmak istiyorsanız mutlaka nemlendirici etkili kremlerden faydalanmanızı tavsiye ederiz. Öyle ki düzenli olarak nemlendirilen dudaklar, ruj kalıntısından tamamen kurtulmanızı sağlar. Daha etkili bir sonuca ulaşmak içinse kaliteli dudak balsamı ve vazelin edinebilirsiniz. İşlem için dudak çevrenize bir miktar balsam sürün. Daha sonra ortalama 3 dakika kadar bekletin. Akabinde pamuk ya da kağıt havlu yardımıyla dairesel hareketler yaparak, dudağınızı temizlemeniz yeterli olacaktır.

Diş Fırçasından Faydalanın

Kalıcı rujunuzu çıkarmak için dudağınızı kremleyip yumuşattıktan sonra diş fırçasından yardım alabilirsiniz. Öncelikle temiz bir fırçanın ucunu ıslatın. Daha sonra dudak çevrenize hafif ve dairesel hareketler ovalama işlemi yapın. Fakat sonuç herkes için aynı olmayacaktır. Bu işlem sizde işe yaramıyor ya da dudaklarınızı tahriş ediyorsa devam etmeyiniz.

Islak Bez Kullanmayı Deneyebilirsiniz

Kalıcı rujdan kurtulmak için tek başına ıslak bez kullanmak yeterli olmayabilir. Ancak ıslak bez yardımıyla günlük belirli aralıklarda dudaklarınızı silmek, ruj renginin solgunlaşmasını ve birlikte kullanacağınız diğer makyaj temizleyicilerle de temizlemek doygunluğunun azalmasını sağlayabilirsiniz. Elbette ki işlemi uygularken dikkat etmeniz gereken birçok nokta var. Bunlardan biri de dudak bölgesini tahriş etmemek, yaralamamak. Bu nedenle uygulamanın hangi aşamasında olursanız olun, temizleme işlemlerini nazik hareketlerle tamamlayın.

Uzun Süre Kalıcı Ruj Kullanmayın

Kalıcı ve mat rujlar kesinlikle çok güzel görünüyor. Ancak bu ruj çeşitlerinin uzun süre dudaklarda kullanılması ilk günkü etkiyi yaratmıyor. Bu nedenle kalıcı ruj uygulaması yerine nemlendirme özelliği yüksek olan normal rujları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Kalıcı ve mat rujlardan vazgeçmeye niyetiniz yoksa da kesinlikle nemlendirici ve dudak balsamı kullanmayı ihmal etmeyiniz.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu