Makyaj

Profesyonel Göz Makyajı Nasıl Yapılır? İşte En Önemli Detaylar…

Her kadın etkili ve canlı bakışlara sahip olmak ister. Öyle ki iyi yapılmış bir göz makyajı tüm görünüşünüze doğrudan etki edecektir. Bu nedenle kullanılan ürünlerin iyi seçilmesi şarttır. Peki en iyi sonuca ulaşmak için profesyonel göz makyajı nasıl yapılıyor? Profesyonel göz makyajı yaparken hangi malzemeleri kullanmanız gerek? Merak edenler için işte en önemli detaylar…

Pürüzsüz Far Uygulaması

Göz farının pürüzsüz görünmesi için öncelikle gözlemizi makyaja hazırlamamız gerekiyor. Bunun iyi iyi bir far bazı şarttır. Böylece göz kapaklarındaki renk eşitsizliklerini giderebilecek ve sonuç olarak da makyaja mükemmel bir zemin oluşturabileceksiniz.

Badem Göz Uygulaması

Badem gözlere sahip olmak sanıldığı kadar da zor değil. Eğer sizler de ayna karşınıza geçtiğinizde kaşlarınızı hafifçe çekip yukarı kaldırıyorsanız, badem gözleri çok seviyorsunuz demektir. Profesyonel makyaj uygulamalarında badem göz uygulaması bantlarla yapılır. Bant uygulamasından en iyi sonucu alabilmek için mutlaka cildin kirden arındırılmış olması gerekiyor.

Kusursuz Eyeliner Uygulaması

Makyajda insanların en çok zorlandığı kısım eyeliner uygulamasıdır. Kimi zaman el titremesi nedeniyle kimi zaman da kişisel zorluklar sebebiyle gerekenden çok daha kalın ya da ince çekilen eyeliner tam bir kabus oluyor! Bunları düşünmeden profesyonel makyaj uygulamasında kullanım kolaylığı yaratan ürünleri tercih etmenizi öneririz.

Daha Hacimli Kirpik Uygulaması

Profesyonel makyajda rimel sürerken göz kapağına bulaştırma derdinden kurtulmak mümkün! Bunun için takma kirpikleri kullanmanız gerekiyor. Doğal yapılı takma kirpikler daha dolgun, hacimli ve uzun görünüm sağlamanıza yardımcı olacak ve gözlerinizi ön plana çıkaracaktır.

Göz Pınarlarını Aydınlatmak

Küçücük dokunuşlarla gözlerinize farklı bir ışıltı katabilirsiniz. Böylece makyajınız hem daha aydınlık görünecek hem de daha dikkat çekici olacaktır. Uygulama göz kapağı ve kaş arasındaki alana sürülerek ya da göz pınarlarına sürülerek de yapılabilir.

Kontür Uygulaması

Profesyonel makyajda en önemli detay kesinlikle kontür uygulaması olacaktır. Kontür malzemelerini yüzün şekillendirilmek istenilen alanlarına en doğru şekilde uygulanmasından sonra vurgulanmak istenilen alanlar için de olabildiğince kontür paletinin daha açık rengi tercih edilmelidir.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu