Sanat

En Çılgın Takıntı Kitabı Neyi Anlatıyor?

En Çılgın Takıntı kitabı aslında Made Serisine ait ikinci kitaptır. Birinci kitabın adı ise En Tatlı Kaçış'tır.

En Çılgın Takıntı kitabının yazarı Danielle Lori’dir. Danielle Lori, Amerika Birleşik Devletleri’nde doğmuştur ve ABDlidir. Danielle Lori’nin romanları, ahlaki açıdan sorgulanabilir kahramanları, aşk ilişkilerine yönelik elektrik nefretini ve bazen tatlı ama çoğunlukla küstah kadın kahramanları içermektedir. Hem fantazi alt türünde hem de çağdaş eserlerde yazmaktadır. Ancak romantizmden asla sapmaz. Danielle Lori, küçük bir lowa kasabasında kocası, oğlu ve köpekleriyle yaşamaktadır.

En Çılgın Takıntı kitabından bahsetmeden önce En Tatlı Kaçış kitabından bahsetmemiz gerekir.

En Tatlı Kaçış

en tatli kacis

Serinin ilk kitabı olan En Tatlı Kaçış kitabında iki karakter bulunmaktadır. Bu karakterlerden biri olan Elena, uysal karakteri sebebiyle Tatlı Abelli lakabına sahiptir. Elena, çok güler yüzlüdür ve her şeye etkileyici yanıtlar verir. Ailenin en sevilen kızıdır ve harika bir mafya prensesidir. Belki de bir zamanlar öyleydi.

Elena’nın bir zamanların aksine artık aynadaki yansımasında tek görebildiği şey, ellerine bulaşmış olan kandı.

“İlk izlenim her şeydir derler.”

New York’un yeraltı dünyasının karanlık sularında Elena’nın kız kardeşi Nicolas Russo ile evlenir. Nicolas, bir mafya, bir patron ve mafya kurallarına göre bir hilekardır. Siyah takım elbise ve kravatlarından daha karanlık bir üne sahiptir. Nicolas ve Elena’nın ilk karşılaşması kazara ters bir bakışla sona erer. Elena onun yakışıklılığının farkındadır fakat aynı zamanda kaba olduğunu da anlar.

Elena, Nicolas’tan ve temsil ettiği hiçbir şeyi sevmez. Fakat kalbinin o yanındayken cama vuran yağmur damlaları gibi patırdamasını veya onun sesini duyduğunda omurgasından aşağı bir titreme gelmesini engelleyemez.

Aynı zamanda Nicolas, her zaman Elena’ya yakındır ve sürekli Elena’ya ne yapacağını söyleyip durur. Ve Elena, bir enişteye hissedilenden daha farklı hislere sahiptir. Fakat Elena, dışarıdan Tatlı Abelli gibi görünse de karanlığa, sert ellere, sigaraya ve viski rengi gözlere karşı bir zaafı olduğunun farkında varır. Ancak bir skandaldan yeni kurtulmuşken bir başkasına nasıl kapılabilir?

Üstelik Nicolas’a sahip olsa bile, bir mafyaya aşık olmaması gerektiğini bilmesi gerekir. Değil mi?

En Çılgın Takıntı

Serinin ikinci kitabı olan, asıl konumuz olan En Çılgın Takıntı kitabına geldik. Bu kitap zamanların en trendi. Haydi geçelim bu kitabın ne anlattığına…

İlk kitabımızda olduğu gibi yeniden iki karakterimiz var. İlk karakterimiz olan Gianna, genellikle dar kıyafetler ve uzun topuklu ayakkabılar tercih eder. Kahkahaları yüksektir ve edepsizce yemek yer. Aynı zamanda bilinen çoğu deyimi yanlış söyler. Bunların, her defasında bir panik atağı gizlemek için yaptığı numaralar olduğunu henüz kimse bilmiyor.

Gianna’nın bu sırrını kimse anlayamazdı, fakat ikinci karakterimiz olan Christian hayatına girince her şey değişti.

Çoğu insan Christian’a baktığında bir ahlak adamı ya da kanunu koruyan bir özel ajan olarak tanımlardı. New York yeraltı dünyası ise hırslı bir katil olarak tanımlar ve kişiliğinin kalbi kadar soğuk olduğundan bahsederdi. Christian Allister, gençliğinde soğuk ve nemli bir hücrenin sert ışıkları altında hayal ettiği yaşam planını her zaman takip etmişti. Düzen ve üç rakamına olan düşkünlüğü onu güvende tutmuştu ve asla rotasından sapmak için kışkırtılmamıştı. Belki de asla asla dememek gerekecekti.

Bir soğuk kış gecesi Gianna ve Christan’ın hayatı kesişti. Gianna, Christian’ın soğuk kanlı oluşundan, kibrinden ve her şeyi çözümleyebilen bakışlarından nefret etmişti. Fakat yıllar geçtikçe onunla birlikte oynadıkları oyunlar için yaşamaya başladı. Bu oyunlar maalesef ki birbirlerinin görünüşlerine ve zekasına hakaret etmekten ibaretti.

Christian’ın hiçbir planına Gianna dahil değildi. Gianna, kaosun ta kendisiydi ve asla Christian’ın tipi değildi. Aynı zamanda Christan evliydi fakat bunların hiçbiri Gianna’ya engel gibi gelmiyordu ve Christian’ı gittiği her yerde takip ediyordu.

Gianna başından beri ona aitti fakat bunu göremiyordu. Gianna, Christian’ın hem yaşadığı hüsrandı hem de büyülenişiydi. O, onun en çılgın takıntısıydı.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu