Sanat

Zeytin Ağacı Dizisi Neyi Anlatıyor? Neden Bu Kadar Dikkat Çekti?

Tuba Büyüküstün, Murat Boz ve birçok ünlü ismin yer aldığı Zeytin Ağacı dizisiyle ilgili detaylar merak ediliyor.

Zeytin Ağacı dizisi Netflix’te yayınlandı. Dizi, üç yakın kız arkadaşın kendilerini bulma hikayesini anlatıyor. Peki ya bu dizinin konusu ne? Nerede çekildi? Ve oyuncuları kim? Haydi gelin içeriğin devamına göz atalım.

Zeytin Ağacı dizisinin senaryosunu Nuran Evren Şit yazdı. Dizinin yönetmenliğini ise Burcu Alptekin üstlendi. Dizi yakın zamanda Netflix izleyicisiyle buluştu. Başrollerinde Tuba Büyüküstün ve Murat Boz gibi başarılı oyuncular yer alıyor. Zeytin Ağacı dizisi oyuncuları ve konusu sıklıkla merak edilip aratılanlar arasında. Dizi pek çok ünlü oyuncuyu bir araya getirmesinin yanında globalde Another Self ismini taşıyacak. Bir diğer merak edilen konu ise ilk sezonun kaç bölüm olacağı oldu. İlk sezon 8 bölümden oluşacak.

Zeytin Ağacı Dizisinin Konusu

Üniversitede tanışan Ada Sevgi ve Leyla’nın arkadaşlığı; yıllar içerisinde en zor zamanlarda bile onlara güç veren bir dostluk oldu. Sevgi hırslı bir avukat, Ada ise başarılı bir genel cerrahtır. Bu iki kadının aksine Leyla çalışıp kariyer sahibi olmamıştır. Eşi ve oğlu ile birlikte rahat bir yaşantıya sahiptir. Fakat bu üç kadının aralarındaki güçlü bağ Sevgi’ye kanser teşhisi konulduktan sonra en büyük sınavını verir.

Ada, Sevgi’nin hastaneye yatmasını ister fakat Sevgi bunu istemez ve bambaşka bir umudun peşine takılır. Leyla’dan kendisini Zaman isimli gizemli bir adamı bulmak için Ayvalık’a götürmesini ister. Sevgi’yi bu kararından döndüremeyeceklerini anlarlar ve çaresiz bir şekilde hep beraber Ayvalık’a doğru yola çıkarlar. Fakat bu yolculuk onların hayatını tamamen değiştirecektir. Sevgi’nin peşine takıldığı bu umut, sadece Sevgi’nin değil Ada ve Leyla’nın da hayatında beklemedik olaylara sebep olacaktır.

Zeytin Ağacı Dizisi Nerede Çekildi?

Zeytin Ağacı dizisi, fragmandan anlaşıldığı üzere Çanakkale’nin Behremköy mahallesinde çekilmektedir. Fragmanda ise Assos Athena Tapınağı’na dair görüntüler ve sahneler görülmektedir.

Zeytin Ağacı Dizisi Oyuncuları

Tuba Büyüküstün

Seda Bakan

Boncuk Yılmaz

Murat Boz

Füsun Demirel

Fırat Tanış

Rıza Kocaoğlu

Serkan Altunorak

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu